Kémiai kockázatértékelés

A 2000. évi XXV. törvény, a 44/2000. (XII. 27.) EüM rendelet és az 5/2020 (II.6.) ITM rendelet alapján kémiai kockázatértékelés készítése.

Milyen jogszabály írja elő a kémiai kockázatértékelés elkészítését?

Többek között a 44/2000. (XII. 27.) EüM rendelet, a 2000. évi XXV. törvény és az 5/2020 (II.6.) ITM rendelet tartalmaz előírásokat a kémiai kóroki tényezők vizsgálatával kapcsolatban.

Mikor kell elvégeztetni, és mire kell, hogy kitérjen a kockázatelemzés?

A kockázatértékelést minden olyan munkavállaló, illetve hatókörben tartózkodó személyre tekintettel el kell végezni, akinél a vegyi anyagok expozíciója fennáll, vagy fennálhat. A kockázatbecslés ki kell, hogy térjen a vegyi anyagok használatának értékelésére, a tárolás módjára és körülményeire, a gyártói előírásokra, védőeszközökre és sok egyéb jogszabályokban előírt szempontra. Keressen minket, és segítünk eligazodni a jogszabályi előírásokban.

Miben tudunk segíteni?

A hatályos, 1993. évi XCIII. munkiavédelemről szóló törvény 2020.01.01. napjától előírja, hogy a munkáltató minden dolgozójára személyre szóló nyilvántartást vezessen a veszélyes anyagokkal összefüggő expozíciójáról. - Tekintettel arra, hogy ilyen részletes adattartalmú kötelezettség korábban nem volt, ezért sok munkáltatónak nehézséget okozhat a nyilvántartások elkészítése és naprakészen tartása. Keressen minket, és segítünk megfelelni az előírásoknak.

Pótoljuk a hiányzó biztonságtechnikai adatlapokat, azok tartalmát kivonatoljuk- A legtöbb esetben a munkáltatók nem rendelkeznek teljes körűen a vegyi anyagok biztonságtechnikai adatlapjaival, holott ez jogszabályi előírás. Ennek a pótlásában is közreműködünk.

Felmérjük az alkalmazott vegyi anyagokat- Nyilvántartásba vesszük az expozícióval érintett anyagokat. Meghatározzuk az ezzel összefüggő gyártói előírásokat.

Meghatározzuk azok körét, akire a kockázatértékelést el kell végezni - A kockázatértékelést minden olyan munkakörre elvégezzük, akik exponáltak lehetnek, A kockázatcsökkentő intézkedések tekintetében is kellő részletezettséggel kitérünk a javaslatok megfogalmazása során

Feltárjuk a hiányosságokat, javaslatot teszünk azok elhárítására- Meghatározzuk az alkalmazásra javasolt védőeszközöket, vizsgáljuk a tárolás és a felhasználás megfelelőségét is.

Meghatározzuk a biológiai monitorozásra kötelezett, a határértékkel rendelkező és a rákkeltő anyagokat- Szakértő csapatunk ebben is segítséget tud nyújtani. Anyagainkban külön kiemeljük az alkalmazandó határértékeket is, illetve külön kitérünk a rákkeltő anyagok vizsgálatára.

Akkreditált laboratóriumunkkal elvégezzük a légtérméréseket és megszervezzük a monitoring vizsgálatokat - Keressen minket, hogy tanácsot adhassunk, vagy kérjen tőlünk ajánlatot, és valamennyi feladatot levesszük az Ön válláról.

Ajánlatkérés

Keressen meg minket kérdéseivel, vagy kérjen tőlünk díjmentesen ajánlatot.

Részletek